Umowa na wyłączność, co ją wyróżnia i dlaczego warto ją podpisać gdy chcemy dobrze sprzedać nieruchomość

Usiłujesz sprzedać nieruchomość w Warszawie ale bez zadowalającego efektu? Dlaczego tak się dzieje? Dlaczego tak trudno jest sprzedać nieruchomość na własną rękę?

W sprzedaż mieszkania lub domu musimy włożyć sporo pracy. Zaczyna się już na etapie przygotowania oferty, następnie cały proces pozyskiwania klientów i prezentacji, a na koniec sporo formalności.

Często, by zrobić to jak należy, zwyczajnie brakuje nam czasu. – Dlatego zamiast sprzedawać mieszkanie samemu, często korzystamy z pomocy biur pośrednictwa, które mają zdjąć z nas te obowiązki.

Na tym etapie musimy podjąć ważną decyzję. Czy lepiej sprzedawać nieruchomość na podstawie umowy otwartej, czy umowy na wyłączność?

Dziś porozmawiamy o tej drugiej, co ją wyróżnia i dlaczego warto ją podpisać gdy chcemy dobrze sprzedać nieruchomość.

Pierwsza najważniejsza kwestia – W przypadku umowy na wyłączność macie gwarancję, że pośrednik włoży dużo więcej pracy i środków, w przygotowanie się do przeprowadzenia tej transakcji. Może tu zainwestować w marketing, wywiesić billboard, czy zorganizować dni otwarte, ponieważ wie, że jego praca zostanie opłacona, a zainwestowane środki się zwrócą.

Umowa na wyłączność jest w zasadzie lepszym zabezpieczeniem interesów sprzedającego, a Ty jako klient zyskujesz pośrednika „na wyłączność”. Oznacza to w pełni zaangażowanego profesjonalistę, gotowego w każdej chwili odebrać telefon i odpowiedzieć na nurtujące pytania.

Istotne jest też to, że skorzystanie z takiej formy współpracy niweluje sytuacje, w których jedno mieszkanie będzie wystawione przez kliku pośredników. Przy umowach otwartych często pojawiają się różnice między poszczególnymi ofertami, np. w opisie, czy – co gorsza – w cenie nieruchomosci.

Z perspektywy kupującego wygląda to fatalnie…. Jest to jeden z poważniejszych błędów przy sprzedaży nieruchomości, a wręcz marketingowy strzał w kolano, ponieważ kupujący może być takim chaosem zwyczajnie zniechęcony.

Pierwsze wrażenie, które można było zrobić jest już zaprzepaszczone, a nasza nieruchomość straci wiarygodność.

Tak więc sprzedawaj mądrze swoje nieruchomości

  • W domowo.pl poprowadzimy procesy negocjacyjne tak, by cena sprzedaży była możliwie jak największa,
  • pomożemy uporządkować stan prawny nieruchomości,
  • w pełni zajmiemy się marketingiem Twojej nieruchomości,
  • otrzymasz profesjonalną sesję zdjęciową, filmy, wirtualny spacer i
  • przynajmniej 15 ofert cenowych od REALNIE zainteresowanych klientów
  • zweryfikujemy każdego klienta kupującego, czy aktualnie posiada wystarczającą ilość pieniędzy, lub wiarygodną zdolność kredytową na zakup Twojej nieruchomości

Skontaktuj się z nami i wspólnie sprzedajmy Twoją nieruchomość

@ https://domowo.pl/wycen_nieruchomosc/

Sprawdź za ile sprzedasz nieruchomość

Krok 1/2

Typ nieruchomości

Skontaktuj się z nami!

Zostaw nam swój numer telefonu, a nasz doradca oddzwoni do Ciebie w przeciągu kilku minut.