Ile jest warte moje mieszkanie w Warszawie?

Jeżeli myślisz o sprzedaży domu lub mieszkania w Warszawie ale nie wiesz za ile wystawić ogłoszenie to w tym artykule znajdziesz wszystkie potrzebne informacje.

Czego dowiesz się z tego artykułu?

  • Największy błąd popełniany przy wycenie nieruchomości
  • Czym kierować się przy wycenie nieruchomości
  • Czy szacowanie na podstawie cen ofertowych jest wystarczające
  • Jak uzyskać ceny nieruchomości na podstawie realnych transakcji

Jednym z głównych pytań jakie zadaje sobie większość osób przygotowujących się do sprzedaży swojej nieruchomości jest bez wątpienia jej realna cena.

Już na tym z pozoru łatwym etapie możemy popełnić kilka błędów. Dlaczego? Często dlatego, że przy wycenie naszej nieruchomości kierujemy się emocjami.

Jeżeli zależy nam na szybkiej sprzedaży, tu i teraz potrzebujemy zastrzyku gotówki to możemy wystawić nieruchomość zbyt tanio, zarabiając znacznie mniej na transakcji sprzedaży.

Jeżeli jesteśmy bardzo emocjonalnie związani z nieruchomością, spędziliśmy w niej całe dzieciństwo, lub było to nasze pierwsze mieszkanie naturalnym jest, że ma dla nas znacznie większą wartość – również materialną. Problem w tym, że tylko dla nas. Często nie patrzymy na swoją nieruchomość obiektywnie i ustawiamy zbyt wysoką cenę, by ktokolwiek się zgłosił. 

Skoro nie emocjami i subiektywnym odczuciem to czym kierować się przy wycenie nieruchomości?

Jeżeli chcesz wycenić nieruchomość w wiarygodny sposób dla instytucji publicznych takich jak sądy, czy urzędy to jedynym sposobem jest tu poproszenie o pomoc rzeczoznawcę majątkowego, który posiada odpowiednie uprawnienia i może wystawić stosowne dokumenty.

Jednak… Gdy ktoś przedstawia Ci taką wycenę to pamiętaj, że takie wyliczenia wcale nie muszą być precyzyjne i rzetelne, a rzeczywistość często lubi być naginana.

Jeżeli zależy Ci na poznaniu relanej wartości mieszkania, bo chcesz wystawić je na sprzedaż to na początku musisz przeanalizować rynek i obliczyć rynkową wartość swojej nieruchomości. Kieruj się tu średnimi cenami jakie można uzyskać za metr kwadratowy podobnych mieszkań lub domów w Twoim mieście, dzielnicy, a nawet w tym samym budynku.

Czeka Cię zatem mnóstwo ciężkiej pracy. Musisz przeanalizować setki, jak nie tysiące ofert z kilku ostatnich miesięcy. Co więcej wcale nie tak łatwo ocenić czy mieszkania, które analizujemy faktycznie są podobne do naszej nieruchomości.

W dodatku bez specjalistycznej wiedzy ciężko stwierdzić, czy cena nie została wcześniej zawyżona lub zaniżona. Co robić? Czy nie ma lepszych sposobów, by ocenić realną wartość naszej nieruchomości nie tracąc przy tym wielu godzin naszego wolnego czasu?

Na szczęście ten problem nie dotyczy tylko Ciebie

Jak każdy inny rynek, nieruchomości szybko się digitalizują i przenoszą do internetu. Powstało już wiele portali, które lepiej lub gorzej przeanalizują za Ciebie średnie ceny nieruchomości w danej lokalizacji. Twoja praca w tym wypadku często ogranicza się tylko do wypełnienia kilku pól w formularzu.

Brzmi świetnie prawda? Owszem ale musisz pamiętać, że większość portali działających w ten sposób analizuje ceny ofertowe, a nie realne ceny transakcyjne z aktów notarialnych, na których powinno zależeć Ci najbardziej.

Dopiero zestawienie realnych cen transakcyjnych,nieruchomości podobnych do Twojej da Ci rzetelną informację za ile możesz sprzedać swój dom lub mieszkanie.

Jak to działa i jak uzyskać taką wycenę?

To proste, wystarczy poznać ceny sprzedaży z pierwszej ręki, czyli od notariuszy w Twoim mieście.

W porządku… Przyznajemy, że to jednak nie takie proste ale nie musisz robić tego na własną rękę.

Niektóre biiura pośrednictwa takie jako domowo.pl mają dostęp do systemów transakcyjnych, a także ksiąg wieczystych i rejestrów cen transakcyjnych. Podając nam kilka podstawowych informacji jesteśmy w stanie wyszukać realne transakcje na przestrzeni wielu miesięcy. Dzięki temu wiemy jakie są średnie ceny sprzedaży nieruchomości takich jak Twoja. 

Ceny ofertowe mogą być zawyżone lub zaniżone, a nieruchomość warta jest tyle ile ktoś jest skłonny za nią zapłacić. Dzięki naszej bezpłatnej usłudze możesz dowiedzieć się ile ludzie są skłonni zapłacić za Twoją nieruchomość.

Nasi doradcy na co dzień pracują z podobnymi wycenami dlatego są bardzo dobrze zorientowani na warszawskim i około-warszawskim rynku. Dzięki rzetelnej wycenie, pozbawionej wewnętrznych emocji możesz uniknąć wielu rozczarowań.

Jeżeli chcesz skorzystać z tego typu bezpłatnej wyceny to kliknij w link i wypełnij formularz -> https://domowo.pl/wycen_nieruchomosc/

Przygotujemy dla Ciebie wycenę nieruchomości na podstawie raportu cenowego od Notariuszy w Warszawie. Raport przygotujemy na podstawie transakcji z ostatnich aż 8 miesięcy.

A co gdy poznasz już wartość swojej nieruchomości? 

Od teraz będziesz już wiedział jakie oferty zakupu warto rozważyć a jakie odrzucić. 

@ https://domowo.pl/wycen_nieruchomosc/

Sprawdź za ile sprzedasz nieruchomość

Krok 1/2

Typ nieruchomości

Skontaktuj się z nami!

Zostaw nam swój numer telefonu, a nasz doradca oddzwoni do Ciebie w przeciągu kilku minut.